Pomorska Okręgowa Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 03.04.2024 | Aktualizacja: 03.04.2024, 11:15:03

Seminarium SITP poświęcone drogom pożarowym

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 5 kwietnia 2024, w godz. od 10:00 do 14:00, w Domu Technika Pomorskiej Rady Federacji NOT (Gdańsk, ul. Rajska 6) odbędzie się Seminarium szkoleniowe „Praktyczne aspekty doprowadzenia dróg pożarowych do budynków”

Seminarium organizowane jest przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku oraz Pomorskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku.

Szczegóły znajdują się w załączniku oraz na stronie internetowej.

Uczestnictwo w seminarium jest darmowe.

Ze względów organizacyjnych obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez formularz udostępniony na naszej stronie internetowej:

https://sitp.gdansk.pl/2024/03/29/seminarium-szkoleniowym-pt-praktyczne-aspekty-doprowadzenia-drg-pozarowych-do-budynkw/

Z pozoru prosty temat ustalenia sposobu doprowadzenia drogi pożarowej do budynku stanowi czasem nie lada wyzwanie, szczególnie przy lokalnie niekorzystnych uwarunkowaniach terenowych. Podczas seminarium poruszone zostaną zagadnienia dotyczące nie tylko wymagań formalnych dla dróg pożarowych ale też sposobów doprowadzenia drogi pożarowej z uwagi na działania jakie może podjąć straż pożarna (ewakuacja ludzi, działania gaśnicze). Omówiony zostanie wpływ poszczególnych parametrów drogi pożarowej na skuteczność działań ratowniczo – gaśniczych. Dotyczy to np. sposobów doprowadzenia dojazdów do budynków, nachylenia i łuków drogi pożarowej, dostępu do obwodu zewnętrznego budynku, okien dla ekip ratowniczych czy też nośności drogi pożarowej, w tym w przypadku prowadzenia jej na stropie garażu. Przy okazji zostaną też przedstawione rozwiązania dla dróg tymczasowych.

Biuro POOIA RP


Załączniki: