Pomorska Okręgowa Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 22.03.2024 | Aktualizacja: 22.03.2024, 13:08:12

Polsko-francuskie Forum Edukacji Architektonicznej za miesiąc w Warszawie

Szanowni Państwo,

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki (NIAiU) organizuje Międzynarodowe Forum Edukacji Architektonicznej w Warszawie, które odbędzie się 19-20 kwietnia.

„Forum edukacji architektonicznej – międzynarodowa wymiana doświadczeń” to nowa inicjatywa, która po raz pierwszy zgromadzi francuskich, polskich i rumuńskich specjalistów zaangażowanych w edukację na temat architektury, urbanistyki i środowiska, w szczególności skierowaną do młodej publiczności.

Uczestnicy spędzą razem dwa dni w siedzibie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki w Warszawie, biorąc udział w prezentacji case studies i dynamicznych warsztatach. Będą wzajemnie uczyć się i inspirować oraz wspólnie poszukiwać najlepszych rozwiązań w zakresie podnoszenia świadomości dzieci i młodzieży na temat kultury architektonicznej i urbanistycznej oraz związanych z nią kwestii ekologicznych. Ich praca przełoży się na prototypy konkretnych narzędzi i działań edukacyjnych, możliwych do zrealizowania w przyszłości.

Swój przyjazd do Warszawy potwierdzili przedstawiciele czołowych francuskich instytucji o długiej tradycji działań z zakresu edukacji architektonicznej: Centre Pompidou, arc en rêve centre d’architecture z Bordeaux, Réseau des maisons de l’architecture, jak również rumuńskiej fundacji de-a arhitectura i Międzynarodowego Związku Architektów (UIA). Podzielą się swoimi doświadczeniami i zaprezentują ciekawe przykłady działań, a także będa mogli zaczerpnąć inspirację z inicjatyw podejmowanych w Polsce. Zaproszeni są również utalentowani polscy edukatorzy, w tym laureaci polskiej edycji międzynarodowej nagrody dla najlepszych projektów z dziedziny edukacji architektonicznej Golden Cubes Awards 2023.

Głównymi organizatorami Forum są Instytut Francuski w Polsce i Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki (NIAiU), którego jedną z misji jest upowszechnianie wiedzy o architekturze i rozwijanie kultury środowiska zbudowanego w Polsce (Deklaracja z Davos 2018). Partnerem wydarzenia jest Rumuński Instytut Kultury w Polsce. Projekt został dofinansowany przez Instytut Francuski w Paryżu. Sponsorem inicjatywy jest Saint-Gobain Polska.

Data i miejsce: 19-20.04.2024, Lokalizacja: Pawilon SARP, ul. Foksal 2, Warszawa

Więcej informacji można znaleźć na podstronie forum: Forum edukacji architektonicznej. Międzynarodowa wymiana doświadczeń | Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki (niaiu.pl)

Tam znajduje się także formularz zgłoszeniowy – udział w Forum jest limitowany.

Biuro POOIA RP