Pomorska Okręgowa Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 28.04.2022 | Aktualizacja: 28.04.2022, 10:21:55

Konferencja Popularyzatorska z Debatą Publiczną “Na Rynek! - REGENERACJA TARGOWISK MIEJSKICH”

Szanowni Państwo,

Konsorcjum  badawcze w skład którego wchodzi: Inicjatywa Miasto – lider projektu, Politechnika Gdańska i Akademia Sztuk Pięknych –partnerzy projektu naukowo-wdrożeniowego „Strategia rewitalizacji obiektów handlu targowego z wykorzystaniem metody społecznego katalizatora przedsiębiorczości, repozycjonowania marki oraz placemakingu jako narzędzia polityki lokalnej” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Gospostrateg, ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Popularyzatorskiej pt.:“Na Rynek! Regeneracja targowisk miejskich”, która odbędzie się stacjonarnie na dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej w dniu 6 MAJA 2022 ROKU.

Prelegentami Konferencji będą między innymi:

Kurt Wheeler | Program Manager, Market Cities from Project for Public Spaces; Anna Sokołowska  z tematem "Zielony Rynek jako część programu Zielone Polesie - kompleksowego przekształcenia dzielnicy Stare Polesie w Łodzi."; Bogna Świątkowska z Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana; Paulina Nagel z Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Podczas Konferencji poruszymy zagadnienia dotyczące ekonomicznych, społecznych oraz gospodarczych wyzwań jakie stoją przed miastami, które chcą zachować tę gałąź sprzedaży w mieście. Wydarzenie kierowane jest do pracowników urzędów miejskich, radnych, operatorów targowisk, praktyków oraz przedstawicieli otoczenia biznesu.

Celem spotkania jest wymiana wiedzy popartej wdrożeniem projektu pilotażowego rewitalizacji Targowiska „Polanki” zlokalizowanego w historycznej tkance dzielnicy Oliwa w Gdańsku oraz doświadczeń zaproszonych prelegentów w tym ekspertów z tej dziedziny. W drugiej części konferencji planowana jest dyskusja panelowa. Wstępny plan konferencji znajdziecie Państwo w załączniku do maila.

Konferencja będzie okazją do przyjrzenia się, w jaki sposób skoordynować działania włodarzy miast z operatorami targowisk tak aby współpraca zaowocowała tworzeniem przyjaznych i wielofunkcyjnych przestrzeni handlu i żywych przestrzeni publicznych.

Liczymy na Państwa aktywny udział w wydarzeniu, a także wspólną wymianę doświadczeń i refleksji.

REJESTRACJA

Rejestracja uczestnictwa trwa do soboty 30 kwietnia 2022 roku. Zgłoszenia udziału należy kierować poprzez formularz dostępny pod linkiem: https://ankiety.pg.edu.pl/287191?lang=pl

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących konferencji prosimy kierować korespondencję na adres mailowy:   narynek.arch@pg.edu.pl

 

Z poważaniem,
Komitet Organizacyjnego Konferencji
POLITECHNIKA GDAŃSKA WYDZIAŁ ARCHITEKTURY
Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk

e-mail:narynek.gospostrateg@pg.edu.pl
tel.: 502 088 996


Załączniki: