Pomorska Okręgowa Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 17.04.2018 | Aktualizacja: 17.04.2018, 09:34:04

Urban Summer School: Forma Otwarta

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki prowadzi nabór do udziału w szkole letniej Urban Summer School: Open form, która odbędzie się w Lublinie, Warszawie i Szuminie w dniach 26 sierpnia – 8 września 2018 roku, a której tematem będą realizacje jednego z najbardziej dyskutowanych tandemów architektonicznych powojennej Polski, Oskara i Zofii Hansenów.

Ten międzynarodowy interdyscyplinarny projekt jest kolejną odsłoną zapoczątkowanej przez Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej we Lwowie szkoły letniej „Wizje i doświadczenia”, poświęconej tematyce miejskiej. Do udziału zapraszamy studentów, doktorantów i badaczy oraz młodych profesjonalistów działających na polu architektury, urbanistyki, sztuki i designu, a także przedstawicieli innych dziedzin humanistycznych (historii, socjologii, sztuk pięknych, antropologii i innych). Nasze zaproszenie kierujemy do osób zainteresowanych funkcjonowaniem i przyszłością modernistycznych osiedli mieszkaniowych.

Zgłoszenia do udziału w szkole letniej przesyłać można do 7 maja 2018 roku. Komisja kwalifikacyjna wybierze spośród nadesłanych zgłoszeń 15 uczestników. Udział w szkole jest bezpłatny, a organizatorzy pokrywają koszty przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia. Dokładne informacje o naborze i samej szkole letniej znajdują się w załączonych dokumentach, na stronie internetowej www.niaiu.pl/uss oraz na facebooku: https://bit.ly/2JwUOj6

Będziemy niezmiernie wdzięczni za przekazanie informacji o trwającym naborze za pośrednictwem Państwa kanałów informacyjnych – stron internetowych oraz profilów w mediach społecznościowych.

Wszelkich dodatkowych informacji udzieli koordynator projektu – Kacper Kępiński.
e-mail: k.kepinski@niaiu.pl, tel.: 22 522 65 36


Załączniki: