Pomorska Okręgowa Izba Architektów - strona główna
Data dodania: 10.04.2018 | Aktualizacja: 10.04.2018, 10:55:54

Do 14 kwietnia należy wznowić obowiązkowe OC architekta

Elektroniczny wniosek umożliwiający wznowienie obowiązkowej polisy OC na rok ubezpieczeniowy 2018/2019 został udostępniony w systemie IARP. Nieprzekraczalnym terminem składania wniosków jest 14 kwietnia.

Nawet jednodniowa przerwa w ubezpieczeniu oznacza utratę ochrony. To z kolei wiąże się z ryzykiem pełnej odpowiedzialności, także majątkowej, za pokrycie ewentualnych roszczeń, oraz możliwość nałożenia kary za brak polisy OC zawodowej architekta przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dlatego zachowanie ciągłości ubezpieczenia jest tak istotne.

Architekci, którzy wykonują świadectwa charakterystyki energetycznej budynków mogą wykupić ochronę tych czynności w ramach polisy obowiązkowej za 10 zł. Podobnie jest w przypadku członków IARP należących jednocześnie do PIIB - mogą oni od razu wykupić obowiązkowe OC inżyniera budownictwa, również za symboliczną kwotę 10 zł za rok.

Przed wznowieniem polisy należy sprawdzić, czy nie ma zaległości w płatnościach i w razie potrzeby uregulować je. W przeciwnym razie system uniemożliwi złożenie wniosku. Saldo można sprawdzić na swoim indywidualnym koncie na stronie www.izbaarchitektow.pl, w zakładce Ubezpieczenia.

Informacji o stanie salda udzielą także konsultanci iExpert.pl, dostępni pod numerem tel. 22 100 26 08 lub drogą e-mail: marta.smukowska@iexpert.pl

Jak złożyć wniosek w 5 krokach:

  1. Nalezy zalogować się na swoje konto w systemie IARP – login to zawsze numer przynależności do Izby.
  2. Należy wybrać zakładkę „Ubezpieczenia” i następnie „Obowiązkowe OC 2018/2019”.
  3. Należy wypełnić wniosek o Obowiązkowe OC i dobrowolnie wnioski dotyczące dodatkowych ryzyk.
  4. Jeśli wniosek został złożony poprawnie zostanie wysłany e-mail z potwierdzeniem. W e-mailu będzie także podany numer konta, na który w ciągu 10 dni należy przelać płatność.
  5. Po zaksięgowaniu składki lub raty, w systemie dostępna będzie polisa potwierdzająca zawarcie ubezpieczenia OC.

Architekci ubezpieczający się na podstawową sumę ubezpieczenia – 50 tys. euro, będą mogli opłacić składkę wynoszącą 156 zł wyłącznie jednorazowo.

W razie pytań zawsze można skontaktować się z firmą iExpert.pl pod numerem telefonu 22 646 42 42.